Optika Brno? Ocuway!

Dioptrické brýle jsem ve svém dětství nikdy nemusela řešit. Ve svých 20 letech jsem však celkem náhodně zjistila, že už zrak není to, co býval a na dálku bych už potřebovala pomoci. A tak jsem se vydala k oční lékařce, která mi změřila zrak, a já si šla pro své první brýle. Před 10 lety, čerstvě nastěhovaná v Brně, jsem absolutně neměla tucha, kam si mám jít brýle vybrat, a tak jsem skončila v optice, kde neměli moc velký výběr. Nakonec jsem si nějaké ty obroučky vybrala. Moc mi nezáleželo na tom, jak budou vypadat, protože jsem věděla, že je budu nosit jen občas, ale pravdou je, že když byly brýle hotové a já je měla nosit, moc nadšená jsem z toho nebyla.

V průběhu deseti let jsem vystřídala čtvery brýle a čtyři brněnské optiky. Vlastně pardon. Těch optik v Brně bylo více. Má dcera má totiž od svých 1,5 let také brýle, takže brněnských optik jsem navštívila víc než dost a ne všude jsem byla nadšená z přístupu personálu a z nabízených brýlových obrub. Poslední rok jsem pravidelně přemýšlela o tom, že bych si chtěla vybrat nové dioptrické brýle, které bych nosila nejen na řízení a práci u počítače. Snila jsem o nějakém designovém kousku a měla jsem v plánu si koupit brýle ke svým 30. narozeninám, které budu mít v září. A najednou mě oslovila optika Ocuway. Prostě osud! A tak jsem kývla na spolupráci a jsem za ni opravdu moc ráda.

Nejprve bych chtěla popsat, jak na mě samotná optika působí – čistě, svěže, mladistvě se smyslem pro detail a minimalisticky. Velmi oceňuji i moc hezky zpracované webové stránky, kde najdete veškeré informace, nabízené brýlové obruby a také video, jak to v optice probíhá. J Personál byl při mé návštěvě neuvěřitelně milý a já si u zkoušení obrouček připadala jako s kamarádkou na kávě. Obroučky zde jsou dle mého názoru opravdu výjimečné. Pokud si zakládáte na vlastním stylu a chcete mít dioptrické brýle, které nemá jen tak každý, zamiřte sem. Najdete tady nejen klasiku, ale také značky s příběhem. Koncept Ocuway je podpora menších evropských výrobců, za kterými vidí originalitu, kvalitu a příběh. Já si například vybrala brýle nizozemské značky Dick Moby. Za touto značkou jsou kamarádi Robert a Tim, kteří se v roce 2012 vydali na dovolenou. Když viděli znečištěné moře a velké množství plastů na plážích, rozhodli se udělat něco pro planetu a začali vyrábět vysoce kvalitní brýle z recyklovaných a bezolejových materiálů.

Ale abych začala od příchodu do optiky. Ocuway sídlí na adrese Pekařská 12, kousek od tramvajové zastávky Šilingrovo náměstí. Pokud se sem vydáte autem, můžete jednoduše zaparkovat ve vnitrobloku. Po příchodu do optiky Vás čeká nejprve měření zraku zkušeným optometristou. Vyšetření zraku zahrnuje podrobnou anamnézu. Oči se nejprve vyšetří přístrojem a poté pomocí subjektivní refrakce do blízka i dálky. To znamená, že máte nasazeny vyšetřovací obroučky, do kterých optometrista vkládá jednotlivá skla dle Vašich pocitů při pozorování různých obrazců, tak, aby vybral tu nejlepší kombinaci pro Vaše oči. Vyšetření je naprosto bezbolestné a trvá cca 30 minut.

No a po vyšetření očí už se jde na věc! Tedy na výběr obrouček. Za mě je tato část velmi zábavná, protože si člověk může zkusit různé styly a zjistit, který se mu na něm líbí úplně nejvíc. Já osobně jsem vždy měla tmavé obroučky. Poslední dobou se však snažím oblékat do světlejších barev, takže jsem snila i o světlé obrubě. Vyzkoušela jsem asi tak 10 brýlových obrub a celkem dlouho jsem přemýšlela, abych se rozhodla, že mou srdcovkou se stane model Denpasar od značky Dick Moby. Musím se přiznat, že mě tyto obroučky zaujaly ještě dříve při vyšetření na optometristce Lucce, která se mi celou dobu věnovala. Byla to prostě láska na první pohled. Doslova.

Když jsem tedy měla vybráno, zasedly jsme spolu s Luckou ještě ke stolu, kde mi popisovala, jaké by ona sama zvolila brýlové čočky a jaký je mezi variantami rozdíl. Já si pak například mohla zvolit, zda si vyberu čočky, které uleví očím při častém pozorování obrazovek notebooků, mobilů a obzvlášť při práci pod zářivkami, nebo zda tuto specialitku nechci. Neváhala jsem dlouho. U obrazovky strávím dost času už kvůli mé práci, takže jsem okamžitě souhlasila. Mimochodem, i když nemáte žádné dioptrie, můžete si zde pořídit brýle na počítač, které projevy digitální námahy zmírní. Takže pokud trávíte hodně času u obrazovek nebo pod zářivkami a pociťujete únavu očí, bolest hlavy apod., určitě se nad tím zamyslete.

Když bylo vše ujasněno a domluveno, odcházela jsem s informací, že brýle budu mít hotové do týdne a opravdu. Uplynulo 6 dní a z optiky jsem obdržela zprávu, že mám brýle připraveny. Od té doby je mám kromě spánku stále na očích, protože jsou krásné, lehoučké a hlavně s nimi mnohem lépe vidím. Pokud si i Vy nejste jistí, zda je Váš zrak v perfektním stavu, určitě si běžte nechat změřit své oči a víte co? Běžte si je změřit preventivně všichni! Často se totiž stává, že tuto prevenci podceňujeme a do optiky chodíme až s větším problémem. Přitom zrak je ten nejdůležitější smysl, který máme. A s obroučkami, které nabízí Ocuway, se stávají dioptrické brýle skvělým módním doplňkem! Optika Ocuway (webové stránky www.ocuway.cz) navíc nabídla pro Vás, mé čtenáře, vyšetření očí zdarma až do 31.8.2021. Budu ráda, když toho využijete. 🙂

P.S. Dejte mi vědět, kolik mám tady obrýlených čtenářů a jak se Vám můj výběr obrub líbí. Je to Váš styl?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..