Domácí kosmetika/ Zdraví a krása

Domácí parfém

Už dlouho jsem přemýšlela o tom, že se pustím do výroby domácí kosmetiky. Asi tak před rokem a půl jsem měla první záchvěv, když jsem zkoušela vyrobit domácí pleťový krém a balzám na rty. Pár vzorků jsem dokonce rozdala rodině a kamarádkám a byl na to docela ohlas, což mě potěšilo a taky jsem pochopila, že kvalita domácích krémů bude fakt někde jinde, než těch kupovaných, za které zbytečně utrácíme spousty peněz.

Ale znáte to, chodíte do práce, čas je převážně jen o víkendu, a tak jsem od vyrábění domácí kosmetiky zase trošku upustila. Těhotenství mě však opět přinutilo se do toho opět pustit, protože cokoli se nám dostane na kůži se dostane i do krve a může doputovat až k miminku. Proč na sebe tedy patlat zbytečnou chemii, že? 🙂

No a protože mi právě došel můj oblíbený parfém, bylo mi dost jasné, co bude mým prvním výrobkem. Tento domácí roll on parfém je fakt velmi jednoduchý a máte ho ani ne za 5 minut hotový. Tak šup na to. 🙂

Ingredience na domácí parfém

základ pro výrobu parfému (koupíte například zde)

esenciální oleje dle vaší vůně (já pro jeden parfém zvolila kombinaci fialka a grep, pro druhý zelený čaj s mátou a citrón)

 

Dále je potřeba

lahvička s rozprašovačem nebo roll-on lahvička

plastová pipeta

 

  1. Pomocí pipety přendejte základ pro výrobu parfému do lahvičky, ve které budete mít parfém. Dávkování by mělo být 80-85% základu pro parfém a 20-15% esenciálních olejů. Tudíž do 80% lahvičky přelijte pomocí pipety základ pro parfém.
  2. Zbytek lahvičky dokapejte esenciálními oleji dle vaší volby.
  3. Lahvičku důkladně uzavřete a parfém můžete ihned nanést na kůži.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply