Život

Jak se mít rád?

Jsou dny, kdy si připadám naprosto krásná, kouzelná a neodolatelná a pak jsou také dny, kdy si připadám naprosto hrozně, nejen po fyzické stránce, ale také té psychické. To je ovšem naprosto normální. Občas má každý z nás ten lepší den a jindy zase ten horší. 🙂 Přece by byla nuda cítit se stále neodolatelně. 🙂

Pokud se však „nenormálně“ a škaredě cítíte každý den a když se vidíte v zrcadle, spatřujete jen samé chyby, něco je špatně… Možná se nemáte dostatečně rádi. Možná se vidíte zbytečně kriticky a možná ani nechcete vidět to vše krásné, co na Vás a především ve Vás je… Možná si připadáte i zbyteční a říkáte si, že tamten či támhleten jsou o hodně lepší než Vy. Je to však pravda?

Každý z nás potkává sám sebe každý den. Žije se sebou. Sami se sebou jsme 24 hodin 7 dní v týdnů a to není nic lehkého. Proto se možná říká, že nejtěžší vztah má člověk právě sám k sobě. Někdy se prostě stane každému z nás, že se psychično a fyzično pustí do boje a většinou je psychično ten ďáblík, který nám říká, že jsme nedokonalí a že je s námi něco špatně. Pokud však Vaše tělo a mysl spolu bojují stále, je potřeba tomu čelit!

Otázka tedy zní: Jak se naučit mít se rád?

Budu mluvit sama za sebe, proto to berte jako subjektivní názor, ale třeba Vám to něco přinese a třeba Vám to i pomůže… Když jsem se já cítila úplně nejhůř a bez sebevědomí, ve chvíli, kdy jsem se rozhodla bojovat sama se sebou, tak jsem začala tím, že jsem si v hlavě stanovila cíl, kým se chci stát… Dnes bych si to napsala na papír a dala na nějaké viditelné místo, abych si to každý den připomínala. Můj cíl však byl být především ZDRAVÁ, neboť o své zdraví, jsem se bála nejvíce, a pak také být sebevědomá, moudrá a hezky vypadající. Hezky vypadající však neznamenalo být hubená či nejkrásnější na světě. Chtěla jsem být prostě taková, abych se líbila sama sobě a s tím souviselo začít o sebe pečovat.

Světe div se, ale když začnete alespoň trošku cvičit, nosit nalakované nehty a nabarvíte si vlasy na trochu jiný odstín, může to setsakramentsky pomoci. Osobně se cítím dobře, když jsem v hezkém a padnoucím oblečení, namalovaná, hezky učesaná a mám nalakované nehty. Zároveň mi však velmi pomáhá to, že chodím cvičit. Potřebuji totiž čas být jen sama se sebou a se svým tělem. Ačkoliv někdy se mi fakt nechce jít na yogu či do posilovny na trénink, vždycky se zapřu a jdu. Protože ten pocit po cvičení je prostě nejlepší.

Ve zkratce jsem však chtěla říci, pečujte o sebe, ať už máte 50 kilo i s postelí nebo 80 kg, důležité je si dopřát čas na sebe. Běžte cvičit, do sauny, ke kadeřnici či na masáž. Dejte si dlouhatánskou koupel či horkou sprchu, zapalte si svíčku k večernímu rozjímání… Mazlete se sami se sebou a dejte sami sobě vše nejlepší. Nejdůležitější jste totiž Vy sami, ne ostatní. 🙂 Myslete na sebe a buďte občas sobečtí. A pak se naučíte mít se rádi. 🙂

Myšlenka

Vztah k sobě samému je ten nejdůležitější… Občas dokážeme být strašně dobří herci a herečky. Na venek se dokážeme usmívat a tvářit se, že je všechno zalité sluncem, avšak uvnitř se můžeme cítit úplně opačně. Každý den si tedy dopřejme chvíli jen pro sebe, kdy vnímáme sami sebe a dokažme být k sobě upřímní. Přiznejme si, že nás něco trápí a snažme se najít řešení. Většinou je totiž uvnitř nás. Mějme se rádi a milujme sami sebe. Buďme pokorní k životu a chovejme se tak, abychom každý den usínali s čistým svědomím. 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply